Kytarové efekty a multiefekty

Každý kytarista, který již vlastní kytaru s aparátem určitě přemýšlí, jak by mohl dále obohatit svůj zvukový projev. A samozřejmě, že první po čem začne pokukovat jsou kytarové efekty. Kytarové efekty jsou takovým “kořením” kytarového zvuku. Každý efekt má svůj jedinečný zvukový charakter, který v kombinaci s jiný efekty a pořadím jejich zapojení vytváří specifickou barvu výsledného kytarového zvuku. Kytarové efekty jsou u kytaristů tolik oblíbené nejenom díky nekonečným možnostem kombinací, ale u mnohých jsou také předmětem sběratelské vášně. A proto vás varujeme: jakmile jednou vstoupíte do světa kytarových efektů, už se vám nikdy nebude chtít žít bez nich.

Kytarové efekty rozděluje podle typu na samostatné pedálové efekty a multiefekty (obsahují více samostatných efektů). Pedálové efekty dále rozdělujeme na zkreslovací efekty: distortion, overdrive a boost, prostorové efekty: delay, echo a reverb, hall, modulační efekty: chorus, flanger, phaser a tremolo, vibrato. Koupit u nás samozřejmě můžete také kompresory a sustainery, ekvalizéry, wah-wah pedály (kvákadla), volume a expression pedály, loopery a ostatní pedálové efekty. Nesmíme samozřejmě zapomenout na napájení efektových pedálů, proto nezapomeňte navštívit i kategorii síťové adaptéry.

Pokud potřebujete poradit s výběrem, zavolejte nám na telefonní číslo: +420 777 416 600, nebo napište na info@audiohouse.cz.